Bebek Hazırlıkları

Merhabalar, bu  yazımda  size bebek hazırlıklarından  söze edeceğim, oğlumun hazırlıkları  sırasında  çok araştırma yaparak kaliteli ve uygun fiyata bir bebek  odası nasıl dizayne ettiğimizi anlatacağım.  Çok fazla harcama  yapmadan kaliteli bir bebek hazırlığı  nasıl yapılır. Bu postta  bebek odası  takımı,halı,lamba,bebek telsizi  ve arabasıyla  ilgili araştırmalarımı  ve  kendi aldıklarımı  anlatacağım, tekstil  ve hijyenle ilgili konulardan bir sonraki  yazılarımda  bahsedeceğim,

 

Evet biz yatak ve dolabı  konusunda çok fazla  yer  gezmedik, sadece Modoko'ya gittik,fakat oralara kadar zahmet etmeyin derim,  zira fiyatlar  dudak  uçuklatacak cinsten  ve mobilyaları  da estetik değil, fazla yer kaplayan  çocuğun  hareket alanını  daraltan ve inanılmaz hantal. Çilek'tede kafamıza  uygun birmodel  bulamadığımız için istikametimiz İkea oldu. İkea'dan yukarıda gördüğünüz, dolap , beşik  ve şifoniyeri aldık. Üstü  raflı olan dolabı almadık. Beşiğin  çekmecesi  olmadığı  için şifoniyer de aldık ,fakat üstteki şifoniyerden daha  farklı kesimi hepsi  yaklaşık 530 TL tuttu. Gayet  şık  ve sağlam  bir takım.

Gelelim  halısına,halımızı İvi'den aldık, Unnado'daki  kampanyada  gördük   ve İvi'yi  araştırdık, çok kaliteli bir halı markası, sadece Bursa'da  üretim yapıyorlar. 134-180 cm aldık, odamız  ancak  bu ebatları kaldırıyor ve kargosuyla 150 TL'ye geldi.  Kalın  altı plastik  değil, antibakteriyel  ve antialerjik, renkleri  de  çok  canlı .  Yıkatmaya  gönderip  sereceğiz kısmetse.

Lambasını Koçtaş'tan  aldık, en sağda  kuş  figürlü olanı,ışığı açtığınızda  kuş figürleri net belli oluyor, çok yakıştı  odasına. Fiyatı:29,90 TL. Aşırı  pahalı modeller  de var  elbette. Ben çizgifilm figürlerini  estetik   bulmuyorum, aynı  zamanda  o kadar parayı boş yere vermenin  de yanlış olacağına  inanıyorum, çünkü  büyüyünce  farklı   modeller istiyorlar, o kadar para vermenin  bir anlamı yok yani.

Odadan  çıkıp bebeğin  güvenliğine  gelelim. Arabamız  Chicco'nun 2011  serisinden simplicity plus, her yerde araştırdık, bu ikiliyi  en ucuza Haşim İşcan'dan  aldık. Fiyatı 500 TL.Kullanışlı mı göreceğiz., Renk olarak  kırmızı -siyah aldık.

Portbebe'nin  çok gerekli olduğunu  duyduğumuz için, portbebesini  de aldık. Babymol markasını inceledik fakat kenarları çıtçıtlı idi, yani bebek yanlardan soğuk alabilir, bu yüzden fermuarlı bir model  bakındık ve Bebesi'nin modelin de karar kıldık, kumaşı da daha kaliteliydi. Civil bebe'den 50 TL'yealdık. Bu arada çantayla birlikte  satılıyor.

Evimizin uzunca bir koridoru olduğu için bebefonun şart  olduğunu düşündük,  bununla ilgili  eşim çok araştırma  yaptı, pek çok bebefon evdeki bilgisayar  ağını etkileyebiliyormuş,  fakat Philips Avent'in  bu  serisi içlerinden  en iyisiymiş. Yukarıdaki  model pek çok sitede 250 TL, Nar bebe'de 219 TL, kısa bir süreliğine  Hızlıal'da 200 TL'ye kadar inmişti, o sırada aldık. Tavsiyem internetten  indirimlerini  kesinlikle  takip edin.

Hastane   çantası  olarak Nike'ın bu  modelinin  mavi-gri renkte  olanını aldık. Nike'ın kendi mağazasında 73 TL'ye aldık. Daha sonra  bebek çantası  olarak da kullanılabilecek çok  fonksiyonlu, kullanışlı  ve hava alan bir çanta, genişliği de gayet  iyi. Genel  anlamda hazırlıklarımız bunlar, umarım  anne adaylarına yardımcı olabilmişimdir.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !